Znaczenie róż co oznaczają kolory

Znaczenie kolorów róż

Róża to symbol miłości i namiętności. Przez pokolenia służyła ona do wyrażania uczuć. Z Łaciny ( sub rosa – pod różna ) znaczy wiadomość, która została powierzona w tajemnicy. W starożytnym Rzymie umieszczano dziką róże na drzwiach pokoju co oznaczało, że rozmowy z nim prowadzone są poufne.
Co oznaczają poszczególne kolory róż?

Czerwona róża to kwiat zakochanych, oznacza ona odwagę i pożądanie oraz trwałą namiętność. Została sprowadzona do Europy z Chin koło 1800 roku. Czerwona róża jest idealna dla kobiety bliskiemu Twojemu sercu ponieważ wyraża miłość. Idealny prezent na walentynki oraz rocznice.

Biała róża – oznacza pokorę, czystość niewinność oraz sekret. Białe róże symbolizują szacunek, honor i pokój. Z białych róż układany jest bukiet ślubny ma on symbolizować szczęśliwą miłość.
Różowa róża

Różowa róża to symbol szlachetności, wdzięczności, podziwu i uznania. Jaśniejsze odcienie różu podkreślają delikatność i urok obdarowywanej kobiety, natomiast ciemniejszy róż wyraża serdeczne podziękowania.

Pomarańczowa róża – oznaka fascynacji, entuzjazmu, pożądania. Pomarańczowe róże podgrzewają atmosferę. Ponieważ jest to mieszkanka żółtego i czerwonego koloru, są często uważane za pomost pomiędzy uczuciem przyjaźni, symbolizowanym przez żółte róże, oraz miłości, kojarzonej z czerwonymi różami. Podarowując pomarańczowe róże możesz zatem wyjawić pragnienie pójścia o krok dalej. Jeśli chodzi o formalne relacje to pomarańczowa róża jest idealna aby podkreślić, że współpraca układała się bardzo dobrze. Można ją podarować np po skończonym projekcie.
Żółta róża

Żółte róże często są mylnie kojarzone z negatywnymi uczuciami. Dobrze do takiej róży jest dołączyć liścik, w którym napiszesz dlaczego właśnie ten kolor kwiatu wybrałeś.

W kulturach wschodnich roże te symbolizują siłę oraz mądrość. Jest to bardzo dobry prezent dla kobiety która odniosła sukces. Żółta róża to świetny prezent po zdanym egzaminie, awansie w pracy czy obronie dyplomu.

Żółta róża to także symbol przyjaźni co sprawia, że jest dobrym prezentem dla siostry, mamy czy przyjaciółki.

Złota róża to fantastyczny prezent na gratulacje jak również wyrażenie sympatii. Chociaż ta róża nie występuje naturalnie w przyrodzie to jej wygląd zachwyci dosłownie każdą kobietę. Znakomicie współgra dodanie liściku do tego kwiatu.

Złota róża to także symbol wyjątkowej i jedynej miłości. Podobne znaczenie ma róża zaklęta w krysztale.
Fioletowa róża

Fioletowa róża to symbol miłości od pierwszego wejrzenia. Jest to idealny prezent na pierwszą randkę. W ten sposób pokazujesz kobiecie, że jesteś nią oczarowany i od razu wpadła Ci w oko. Fioletowa róża jest w stanie wywrzeć piorunujące wrażenie głównie dlatego, że jest bardzo rzadko spotykana a jej wygląd na prawdę powala na kolana. Dziewczyna która dostanie w prezencie fioletową różę nie zapomni tego prezentu do końca życia a co za tym idzie nie zapomni również osoby, która jej tę różę wręczyła.

Większość kobiet zna symbolikę róż dlatego zastanów się dobrze przed podarowaniem co chcesz w ten sposób wyrazić. Czasami wręczenie dziewczynie nieodpowiedniej róży jest równie poważnym błędem jak zapomnienie o jej urodzinach czy waszej rocznicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *