Prezent na roczek. Co kupić dziecku na pierwsze urodziny

Prezent na roczek

Wybranie prezentu dla dziecka to nie lada wyzwanie, ale znalezienie prezentu dla 1-latka może być łatwiejsze niż myślisz:  w tym wieku tak naprawdę pudełko może być bardziej ekscytujące niż zabawka która się w nim znajduje.

Nie jest to wcale żart a jest to podyktowane tym, że ulubionymi zajęciami rocznego dziecka są pchanie, ciągnięcie, składanie i rozkładanie przedmiotów oraz przenoszenie i wyciąganie rzeczy z pudełka.

Pierwszoroczniacy ćwiczą mówienie i rozpoznawanie dźwięków, dlatego specjalnie przygotowane do tego książki nie dość, że niosą ze sobą walory edukacyjne to na dodatek sprawią dziecku dużo radości.

Eksperci ds. Rozwoju zgadzają się, że dla 1 – 2 latka najlepsze są zabawki otwarte. Poszukaj czegoś, co pozwoli małym dzieciom robić, co chcą, zamiast wykonywać określone instrukcje. Bezapelacyjnie najlepszym prezentem jaki można sprawić dziecku które dopiero skończyło rok swojego życia to coś co wesprze jego rozwój. Poniżej prezentujemy kilkanaście prezentów, które na pewno się do tego przyczynią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *