| wskazówki, wszystkie artykuły

Dziewczyna nie chce prezentu – o co chodzi?

Dziewczyna nie chce prezentu

Kobieta zmienną jest i może w jednej chwili zarzekać się, że nie chce dostawać żadnych prezentów, a tak naprawdę liczy na to, że jednak coś otrzyma. Jak więc odszyfrować intencje swojej kobiety i nie sprawić jej zawodu?

Kiedy Twoja dziewczyna mówi Ci, że nie chce prezentu, może to oznaczać jedną z czterech najbardziej prawdopodobnych rzeczy.

Brak Zainteresowania Z Jej Strony

Zacznijmy od sytuacji, kiedy dziewczyna twierdzi, że nie chce prezentu i rzeczywiście nie chce go od Ciebie otrzymać. Ma to miejsce wtedy, kiedy jej się nie podobasz, ale nie chce Ci powiedzieć tego wprost. Nie będziesz w typie każdej dziewczyny – niestety. Jest miła, ale odrzuca Twoje zainteresowanie i zaangażowanie w waszą relację, mając nadzieję, że dasz sobie z nią spokój i odpuścisz.

Nie Przekupisz Jej Prezentami

Druga możliwość jest taka, że ona może stwierdzić, że próbujesz kupić jej względy za pomocą prezentów. Na początku znajomości staraj się zaimponować kobiecie inaczej niż tylko swoimi pieniędzmi i hojnością. Musisz postawić na inny czynniki atrakcyjności. Prezenty są jedynie miłym dopełnieniem damsko-męskich relacji, ale raczej na dalszych etapach znajomości lub ze względu na wyjątkowe okazje.

Nie Tak Szybko – Zwolnij

Jeśli znajomość z daną dziewczyna trwa krótko, być może dziewczyna poprzez niechęć do przyjmowania prezentów nie chce mieć tzw. „długu wdzięczności”. Jest to całkowicie normalne zachowanie, po przez które ona może chcieć Ci coś zakomunikować nie koniecznie mówiąc to wprost.

Możliwe, że dziewczyna poprzez to chce pokazać, że nie chce sie jeszcze tak bardzo angażować w. Nie należy tego wprawdzie odczytywać jako niechęć do związku jako takiego z Toba, a bardziej jako znak, by zwolnić tempo. Jeśli nie chce mimo specjalnych okazji jak mikołajki czy urodziny to nie należy wmuszać w nią prezentów, ponieważ efekt może być całkowicie odwrotny od zamierzonego. Warto jednak z nią spróbować porozmawiać i dowiedzieć się jakie są tego powody oraz powiedzieć jak się czujesz w takiej sytuacji. Kolejna odmowa lub kolejny nierozpakowany prezent mogą rzeczywiście sprawić, że czujesz się nieszanowany lub lekceważony.

Drogie i Eleganckie Prezenty – Nie Przesadzasz?

Jeśli jesteście parą w trudnej sytuacji finansowej, być może Twoja dziewczyna chce uchronić Was przed kolejnymi wydatkami, aby szybciej spłacić kredyt, nie wpaść w długi lub kupić bardziej potrzebne rzeczy do mieszkania. Pomimo jej dobrych intencji, zdecydowanie powinieneś podarować jej prezent, oczywiście na miarę Twoich możliwości – nie zawsze musisz wydawać krocie. Postaraj się o drobny upominek, np. w postaci kwiatów albo własnoręcznie zrobionego drobiazgu – to może być miła niespodzianka.

Wreszcie, jeśli sam zapytałeś o to, czy będziecie sobie kupować w tym roku prezenty na konkretną okazję, a Twoja dziewczyna odpowiedziała, że nie musisz jej nic dawać albo wprost, żebyś nie dawał żadnego prezentu, nie wierz w jej słowa! Ma nadzieję, że i tak dostanie od Ciebie chociaż niewielki prezent. Będzie jej bardzo przykro jeśli potraktujesz te słowa dosłownie i stwierdzi, że Ci na niej nie zależy.

Dlaczego powiedziała to mając na myśli coś przeciwnego? Po pierwsze, dlatego, że jest kobietą, a one czasem tak robią 🙂 Po drugie, ma to głębszy sens. Pewne rzeczy w życiu mają wartość tylko wtedy, kiedy są robione dobrowolnie, natomiast tracą ją zupełnie dawane pod przymusem.

Miłość jest wspaniałym przykładem. Jak wartościowa byłoby dla Ciebie wyznanie uczuć gdybyś mógł usłyszeć od kobiety Kocham Cię jedynie celując w nią naładowanym pistoletem?

Z prezentami bywa podobnie, przynajmniej jeżeli chodzi o kobiety. Jeśli dajesz jej prezent, ponieważ tak wypada, nie jest to ani trochę miłe, ale jeśli starasz się znaleźć coś wyjątkowego dla niej, pomimo zapewnień, że nie musisz tego robić, Twój prezent będzie miał dla kobiety dużą wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *